close
متخصص ارتودنسی
اخبار سامسونگ
Banner Image 1
Banner Image 1
Banner Image 1
Banner Image 1
Banner Image 1
Banner Image 1
Banner Image 1

آخرین ارسال های انجمن

سامسونگ قرارداد راه اندازی LTE در انگلیس را بخود اختصاص داد

كمپانی سامسونگ الكترونیك اعلام كرد كه قراردادی را برای فراهم نمودن شبكه دسترسی رادیویی (LTE (RAN و راه حل های زیرساخت اصلی 3G/LTE با Hutchison 3G انگلیس (Three) به امضا رسانده است.

این نخستین راه اندازی تجاری شبكه موبایل توسط سامسونگ در اروپا است.

سامسونگ بعنوان بخشی از این قرارداد ، ایستگاههای اصلی LTE را راه اندازی می كند كه شامل سیستم های مربوطه و سرویس های پشتیبانی شبكه در سراسر شبكه اپراتور Three انگلیس است. این اپراتور و كمپانی سامسونگ همكاری خود را از اوایل سال جاری در این رابطه آغاز كردند و تا راه اندازی كامل آن در سال 2013 ادامه می یابد. Three تنها اپراتور انگلیس است كه شبكه 2G ندارد و این نشان می دهد كه كاربران بیشتری این شبكه را برای اینترنت انتخاب می كنند. اطلاعات مالی این قرارداد تاكنون ارائه نشده است.

نویسنده : am125 | بازدید : 42 | تاریخ : شنبه 04 شهريور 1391 | نظرات ()

رأی دادگاه جنجالی اعلام شد: پیروزی اپل، سامسونگ محکوم به پرداخت 1 میلیارد دلار

ساعاتی پیش، پس از 21 ساعت رایزنی میان 9 نفر عضو هیئت منصفه دادگاه جنجالی اپل و سامسونگ، رأی نهایی اعلام شد. این رأی را باید یک پیروزی بزرگ برای اپل دانست، و یک شکست سخت برای سامسونگ.

هیئت منصفه در ابتدا سامسونگ را به پرداخت مبلغی معادل 1.051.855.000 دلار به اپل محکوم کرد که بعد از بحث دوباره درباره دو مورد، این رقم به 1.049.343.540 دلار کاهش یافت.

هیئت منصفه سامسونگ را در زمینه نقض پتنت‌های کاربردی و طراحی اپل، به خصوص در مورد 20 تلفن هوشمندی که اپل به دادگاه معرفی کرده بود گناهکار شناخت. به علاوه، از نظر هیئت منصفه در اکثر موارد، تجاوز سامسونگ به حقوق اپل «آگاهانه و از روی عمد» بوده. ضمن اینکه هیئت منصفه پتنت‌های اپل را به رسمیت شناخته و تلاش تیم حقوقی سامسونگ برای اثبات عدم وجود آنها نیز با شکست روبرو شده.

سامسونگ هم یک پیروزی به دست آورده زیرا در مورد پتنت D'889 که در مورد طراحی ظاهری آیپد است، از جمله قاب تمام شیشه‌ای جلو، نوار باریک در حاشیه و گوشه‌های گرد، هیئت منصفه گلکسی تب 10.1 را از نقض پتنت‌های اپل مبرا دانسته.

در زمینه نقض «لباس تجاری» یا «عناصر غیرکاربردی یک دستگاه» هیئت منصفه سامسونگ را به خاطر کپی‌برداری از آیفون 3G مقصر دانسته ولی در مورد کپی‌برداری از آیپد، رأی به بی‌گناهی کمپانی کره‌ای داده است. این مورد آخر، نکته جالبی را در خود دارد زیرا سامسونگ در دفاعیات خود گفته بود که گلکسی تب 10.1 به خاطر قطعه اضافه به کار رفته در پشت تبلت نمی‌تواند ناقض پتنت طراحی آیپد باشد.

در سوی دیگر، هیئت منصفه اپل را در هیچ یک از موارد شکایت سامسونگ گناهکار تشخیص نداده، و با اینکه رأی به قطعیت وجود پتنت‌های سامسونگ داده ولی هیچ مبلغی به سامسونگ تعلق نخواهد گرفت.

مدیر روابط عمومی اپل، خانم «کِیتی کاتون» در اعلامیه‌ای که به مناسبت این پیروزی صادر کرده، نوشته که این پیروزی درباره به دست آوردن پول نبوده، بلکه: «ما این محصولات را می‌سازیم تا مشتریان‌مان را دلشاد نگه داریم، نه اینکه رقبا وقیحانه از روی آنها کپی کنند. دادگاه‌های میان اپل و سامسونگ درباره چیزی بیش از پتنت‌ها یا پول بود. درباره ارزش‌ها بود.»

هنوز نباید این دادگاه را تمام شده تلقی کرد، زیرا احتمال دارد که سامسونگ درخواست تشکیل دادگاه تجدید نظر را ارائه کند و در آن دادگاه مبلغ جریمه در نظر گرفته شده کاهش یابد، ولی این رأی را می‌توان یک پیروزی بزرگ برای "خلاقیت و نوآوری" دانست. سامسونگ قصد داشت وضعیت خود را از "تهدید خلاقیت در صنعت" به "مذاکره در پای میز" تبدیل کند و اگر موفق می‌شد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شد. ولی حالا با این رأی، اپل به همه رقبا نشان داده که اگر بی‌مهابا دست به کپی‌برداری بزنند، دادگاهی هم هست که از حقوق مادی و معنوی این کمپانی دفاع کند.

اگر تصمیم نهایی دادگاه به قوت خود باقی بماند، سامسونگ و خیلی دیگر از توسعه‌دهندگان اندروید باید مبالغ اضافه‌ای را بابت حق امتیاز به اپل پرداخت کنند. در این میان گوگل را باید بازنده‌ای بزرگتر از سامسونگ دانست. زیرا گمان نمی‌رود که اپل با این پیروزی بزرگ، در همین نقطه متوقف شود. حمله‌های حقوقی بیشتر از جانب اپل اگر فقط یک نتیجه داشته باشند، باز هم ادامه خواهند یافت و آن نتیجه می‌تواند سد کردن راه پیشرفت اندروید باشد یا زیر سؤال بردن آن در اذهان تولیدکنندگان و خریداران.

این پیروزی یک نتیجه دیگر هم دارد. آنهایی که تا دیروز رسیدن قیمت هر سهم اپل به بالای 650 دلار را نتیجه تشکیل حباب بر روی این سهام می‌دانستند، دوشنبه صبح برای خرید آن جلوی بازار بورس نیویورک صف خواهند کشید چون فقط در معاملات چند ساعته بعد از بسته شدن بازارهای مهم، سهام اپل 12 دلار گران‌تر معامله شد. و اگر این، عکس‌العمل بازارها و سرمایه‌گذاران کوچک‌تر است، عکس‌العمل بزرگان را دیگر خودتان تصور کنید.

حالا که قانون هم به خلاقیت اپل روی خوش نشان داده و بر آن ارج نهاده، باید گفت که جاده موفقیت باز شده و این کمپانی با تجدید اعتبار خود، با قدرت تمام به پیش خواهد رفت تا به اولین کمپانی 1 تریلیون دلاری واقعی تبدیل شود.


  به روز رسانی: آقای «تیم کوک» که همین روزها جشن اولین سالگرد انتخابش به عنوان مدیر عامل را خواهد گرفت، با انتشار نامه‌ای خطاب به کارمندان اپل نظرات خود را پیرامون این پیروزی حقوقی بیان کرده:

- امروز یک روز مهم برای اپل و نوآوران در همه‌ جای جهان بود.
- بسیاری از شما در چند هفته اخیر از نزدیک پیگیر دادگاه ما بر علیه سامسونگ بودید. ما با اکراه و پس از درخواست‌های مکرر از سامسونگ برای متوقف ساختن کپی‌برداری، رویه قضایی را برگزیدیم. این پرونده همیشه برای ما چیزی بیشتر از پتنت‌ها و پول بود. درباره ارزش‌ها بود. ما اصالت و نوآوری را ارج می‌گذاریم و زندگی خود را وقف ساخت بهترین محصولات جهان می‌کنیم. و این کار را برای دلشاد کردن مشتریانمان می‌کنیم، نه برای اینکه رقبا وقیحانه کپی‌برداری کنند.
- ما یک سپاسگزاری عمیق را به هیئت منصفه‌ای بدهکار هستیم که وقت خود را صرف گوش دادن به ماجرای ما کردند. از اینکه بالاخره فرصت تعریف کردن آن را داشتیم به هیجان آمده بودیم. کوهی از شواهد که در طول دادگاه ارائه شد، نشان می‌داد که کپی کردن سامسونگ بسیار عمیق‌تر از آن چیزی بوده که می‌دانستیم.
- اکنون هیئت منصفه حرفش را زده. به خاطر اینکه رفتار سامسونگ را عمدی قلمداد کرده‌اند و پیامی واضح و بلند فرستاده‌اند که سرقت کار درستی نیست، آنها را تحسین می‌کنیم.
- (خطاب به کارکنان اپل) من به کار تک تک شما افتخار می‌کنم.
- امروز، ارزش‌ها پیروز شدند و امیدوارم که تمام دنیا این را شنیده باشد.
تیم

  به روز رسانی: کمپانی سامسونگ در بیانیه‌ای که به فاصله کوتاهی بعد از اعلام رأی منتشر کرد، چنین نوشته است: «مایه تأسف است که قانون پتنت می‌تواند دستکاری شود تا به یک کمپانی، "انحصاری در زمینه ساخت مستطیل‌هایی یا گوشه‌های گرد یا انحصار در تکنولوژی‌هایی که هر روز توسط سامسونگ و دیگر کمپانی‌ها بهبود یافته است" بدهد. مصرف‌کنندگان حق انتخاب دارند و زمانی که محصولات سامسونگ را خریداری می‌کنند، می‌دانند که چه می‌خرند. این حکم، حرف آخر در این پرونده یا منازعاتی که در دادگاه‌ها و محاکم سرتاسر دنیا برگزار می‌شود و برخی از آنها بسیاری از ادعاهای اپل را رد کرده‌اند، نیست. سامسونگ به نوآوری خود و ارائه انتخاب‌ها به مصرف‌کنندگان ادامه خواهد داد.

نویسنده : am125 | بازدید : 100 | تاریخ : شنبه 04 شهريور 1391 | نظرات ()

نسخه LTE سامسونگ Galaxy S III در آلمان

كمپانی سامسونگ درنظر دارد نسخه LTE گوشی هوشمند Galaxy S III را در خارج از بازارهای موبایل كره جنوبی و امریكا نیز عرضه كند و این بار ظاهرا این گوشی در آلمان به فروش می رسد و كاربران اروپایی به آن دسترسی خواهند داشت. نسخه LTE سامسونگ Galaxy S III ماه اكتبر به آلمان می رسد.

این گوشی دارای تراشه های Exynos است در حالی كه سامسونگ در نسخه امریكایی این گوشی هوشمند ، تراشه های Snapdragon S4 را انتخاب كرده است. انتظار می رود قیمت این نسخه جدید حدود 749 یورو باشد درحالی كه نسخه معمولی آن در حال حاضر با قیمت حدود 499 یورو به فروش می رسد.

نویسنده : am125 | بازدید : 114 | تاریخ : شنبه 04 شهريور 1391 | نظرات ()

سامسونگ Galaxy S III Mini در سه ماهه چهارم 2012 از راه می رسد

كمپانی سامسونگ كره جنوبی درنظر دارد طی سال های آینده نیز به فعالیت خود در بازار گوشی های هوشمند ادامه دهد و علاوه بر معرفی یك گوشی جدید در هر سال ، در تمامی رده های قیمت محصولات متنوعی داشته باشد و این دلیل عرضه محصولاتی مانند سامسونگ Galaxy S Plus یا Galaxy Mini است. كمپانی سامسونگ اعلام كرد كه گوشی هوشمند Galaxy S III Mini را در سه ماهه چهارم سال عرضه می كند كه احتمال تغییر این زمان نیز وجود دارد. این گوشی رقیب خوبی برای iphone 4S اپل محسوب می شود اگرچه ویژگی های پایین تری دارد. با اینحال نسبت قیمت به ویژگی های این گوشی بسیار بهتر است و سامسونگ انتظار دارد فروش بالاتری از iphone 4S داشته باشد.

از ویژگی های این گوشی می توان به صفحه نمایش لمسی خازنی 4.0 اینچ Super AMOLED با وضوح WVGA ، پردازنده دو هسته ای و دوربین 5 مگاپیكسل اشاره كرد. این گوشی سامسونگ با قیمت 250 یورو معادل 310 دلار امریكا بصورت بدون قرارداد در بازار عرضه می شود.

نویسنده : am125 | بازدید : 38 | تاریخ : شنبه 04 شهريور 1391 | نظرات ()

لحظات جالب و به یاد ماندنی از دادگاه شکایات اپل و سامسونگ

 دادگاه اپل و سامسونگ به زودی خاتمه می یابد و قاضی رای نهایی را در مورد اینکه کدام شرکت متهم به کپی برداری و نقض حق امتیاز دیگری است، اعلام می کند. در حال حاضر دادگاه منتظر اعلام نظر هیئت منصفه 9 نفره ای است که در طول این مدت به شکایات و دفاعیات هر دو طرف گوش داده و اتفاقا اکثرشان نیز افردی عادی هستند که اطلاعات محدودی از اسمارت فون ها و پتنت ها دارند. البته هرچند اکثر این افراد در مباحث ذکر شده تخصصی ندارند، اما هر دو شرکت سامسونگ و اپل به اندازه کافی در مورد موضوعات مطرح شده در دادگاه توضیح داده اند که بتوان نتیجه ای منصفانه را از این گروه انتظار داشت.

اما گذشته از اهمیت بالای حکم دادگاه و تأثیر آن بر روی آینده دو غول تکنولوژی یعنی اپل و سامسونگ، لحظات جالب و به یاد ماندنی در جریان این دادگاه وجود داشته که در زیر به همراه توضیح مختصری آمده است:

1. جناب قاضی من مواد مخدر مصرف نمی کنم!

قاضی Koh -- قاضی پرونده شکایات اپل و سامسونگ -- بعد از دریافت مدرک 75 صفحه ای اپل مربوط به گفته های 22 شاهد در رد ادعای سامسونگ، چنین بیان داشت:

قاضی Koh: «مگر شما مواد مخدر مصرف کرده اید که نمی دانید ما نمی توانیم تمام این شاهدان را به جایگاه دعوت کنیم؟»

وکیل اپل: «اولاً جناب قاضی من مواد مخدر مصرف نمی کنم، این را به شما قول می دهم.»

 Apple vs Samsung Trial Scetch

2. پخش آهنگ نامناسب از سوی سامسونگ

یکی از حضار جلسه در توئیت خود نوشت:

«اکنون ما در حال شنیدن آهنگی از Bruce Springsteen برای نشان دادن موزیک پلیر سامسونگ هستیم. وکیل سامسونگ: "من از آهنگ پخش شده عذر خواهی می کنم جناب قاضی".»

3. گلکسی نکسوس مزخرف است پس دست از سر ما بردارید

سامسونگ در جریان دادگاه ادعا کرد که فروش اسمارت فون سامسونگ گلکسی نکسوس به قدری پایین بوده که نمی توان آن را رقیب آیفون دانست. اگر هم این اسمارت فون رقیب آیفون بوده، آنقدر رقیب بدی بوده که باید از آن چشمپوشی کرد.

Apple vs Samsung Trial Scetch

4. بهره هوشی کم مشتریان

اپل اظهار داشت که بسیاری از کسانی که گلکسی تب را به فروشگاه های Best Buy بازگردانده اند، آن را با آی پد 2 اشتباه گرفته بودند. شاید این را بتوان بیشتر به بهره هوشی کم مشتریان ربط داد. آیا واقعاً کسی متوجه تفاوت آی پد و سری گلکسی تب نمی شود؟

5. بازیگوشی هیئت منصفه

هیئت منصفه تمام گوشی های مرتبط با موضوع دادگاه را مورد بررسی قرار می دهد اما این موضوع که آنها با این گوشی ها بازیگوشی می کنند قاضی را بسیار ناراحت کرده است. می توانید تصور کنید که یکی از این افراد اقدام به نصب Custom ROM کرده تا بتواند Pokémon بازی کند؟

Apple vs Samsung Trial Scetch

6. لطفاً نشان دهید که زنده هستید

هیئت منصفه می بایستی به 109 صفحه دستورالعمل که توسط قاضی Koh خوانده می شد گوش دهد، که بسیار خسته کننده است.

قاضی Koh قبل از شروع 109 صفحه دستورالعمل: «بیایید همه به صورت دوره ای از جای خود برخیزیم تا مطمئن شویم همه زنده هستیم.»

7. نامگذاری های عجیب و غریب

در طی دادگاه شکایت سامسونگ و اپل، گوشی های بسیاری بررسی شدند که برخی از نام های بسیار عجیبی برخوردار بودند. البته عجیب تر از همه نام اسمارت فون S Galaxy Spacerocket XXLMIII of Windsor بود که خوشبختانه در حد یک نمونه اولیه در آزمایشگاه های سامسونگ باقی ماند.

Samsung Funny Product Names

منبع : Gizmodo

نویسنده : am125 | بازدید : 44 | تاریخ : جمعه 03 شهريور 1391 | نظرات ()

سونی، سامسونگ و ال‌جی شرکای گوگل برای ساخت تلفن‌های نکسوس 2012؟

Nexus

امسال زمستان، سامسونگ ممکن است تنها شرکتی نباشد که یک تلفن هوشمند جدید از سری نکسوس را روانه بازار می‌کند. گوگل در اکتبر سال گذشته، گلکسی نکسوس را با همکاری سامسونگ معرفی کرد و حالا گویا قصد دارد برای سال 2012، گام بزرگتری بردارد و 3 تلفن از سری نکسوس را با همکاری کمپانی‌های «سونی، سامسونگ و ال جی» تولید کند. 

در نقشه راه زمستانی اوپراتور مخابراتی دوکومویِ ژاپن (Docomo)، به عرضه 3 تلفن نکسوسی جدید اشاره شده و این خبر در کنار اهمیت مستقل خود، می‌تواند تأییدی باشد بر گزارش قبلی وال‌استریت ژورنال (در ماه مِی) مبنی بر تمایل گوگل به همکاری با 5 کمپانی مختلف برای گسترش خانواده نکسوس در سال 2012. می‌دانیم که هم اکنون کمپانی ایسوس نقش خود را با ساخت نکسوس 7 خیلی بی‌نقص به انجام رسانده، پس احتمال دارد بر اساس نقشه راه دوکومو و خبر وال‌استریت ژورنال، یک زمستان طوفانی را در پیش داشته باشیم. 

همزمان با این خبرها و شایعات، سر و کله یک تلفن هوشمند با کد GT-I9260 در بین محصولات آتی سامسونگ پیدا شده که این یکی بر خلاف تمام دستگاه‌های نکسوسی فعلی، SD کارت را هم پشتیبانی می‌کند.


NEW-NEXUS-GT-I9260.png

از سوی دیگر شایعه مذاکره ال جی برای ساخت یک دستگاه نکسوسی را پیش‌تر شنیده‌ بودیم و از آن موقع تا کنون ممکن است قرارداد همکاری با گوگل امضا شده و محصولی در دست توسعه باشد. می‌ماند سونی که گرچه شنیدن نامش در این مورد خاص، کمی غافل‌گیر کننده است ولی به هر حال نیاز دارد در کنار سری Xperia، یک تلفن هوشمند متمایز عرضه کند. 

نام‌های احتمالی که برای سه محصول آتی ذکر شده اینها است:

- سونی: Xperia Nexus 
- سامسونگ: Galaxy Nexus II 
- ال جی: Optimus Nexus

به نظر می‌رسد که تقشه‌های گوگل هر بار بزرگتر از مرحله قبلی به اجرا در خواهند آمد و این کمپانی علاقه مشتریان به سری نکسوس را با ارائه محصولاتی بیشتر در این رده توسط برندهای مختلف که جایگاهی در بازار دارند، جدی گرفته است. 

شما در مورد این شواهد چه نظری دارید؟

نویسنده : am125 | بازدید : 29 | تاریخ : پنجشنبه 02 شهريور 1391 | نظرات ()

معرفی سامسونگ Galaxy Nexus Plus با پردازنده دو هسته ای

 این روزها خبرهای زیادی در رابطه با گوشی های جدید سامسونگ منتشر می شود اگرچه این گوشی ها تاكنون بطور رسمی معرفی نشده اند. خبرها عمدتا در مورد مدل های سامسونگ Galaxy S II Plus و Galaxy S III mini می باشد و اخیرا برخی منابع نیز اعلام كردند كه كمپانی كره جنوبی سامسونگ در نظر دارد ادامه مدل Galaxy Nexus را ارائه دهد كه ظاهرا این گوشی با نام GT-i9260 نیز شناخته شده است. مدل فعلی Galaxy Nexus نیز GT-i9250 نام دارد. انتظار می رود سامسونگ یك گوشی هوشمند دیگر Galaxy Nexus را با جدیدترین نسخه آندروید گوگل 4.1.1 (Jelly Bean)  ارائه دهد كه با اینحال در مقایسه با نسخه اورجینال كه در بازار موجود است ، كمی به روزرسانی شده است.

از ویژگی های مدل جدید می توان به پردازنده دوهسته ای A9 در 1.5GHZ ، دوربین 8 مگاپیكسل با كانون اتوماتیك ، فلاش LED ، قابلیت فیلمبرداری در وضوح Full HD (1080P) ، دوربین 1.9 مگاپیكسل قاب جلو ، صفحه نمایش لمسی خازنی 4.65 اینچ Super AMOLED با وضوح ‌720 x 1280 پيكسل و محل كارت حافظه MicroSD اشاره كرد. شایعاتی نیز در این رابطه وجود دارد كه قیمت نسخه جدید پایین تر از نسخه اورجینال است كه تاكنون اطلاعات دقیقی در این رابطه ارائه نشده است.

نویسنده : am125 | بازدید : 54 | تاریخ : پنجشنبه 02 شهريور 1391 | نظرات ()

معرفی اسمارت فون دو سیم کارته Galaxy S Duos


 دیروز سامسونگ عضوی دیگر را به خانواده نسبتاً پر جمعیت گلکسی ها اضافه کرد؛ این عضو جدید که Galaxy S Duos نام دارد با داشتن قابلیت های یک اسمارت فون و پشتیبانی از دو سیم کارت، برای کاربران جوان و حرفه ای طراحی شده است. این اسمارت فون که نسخه 4 سیستم عامل اندروید با نام بستنی ساندویچی را اجرا می کند دارای ظاهری زیبا و رابط کاربری TouchWiz Nature UX است که تجربه متفاوتی از سیستم عامل اندروید را در اختیار کاربران قرار می دهد.

از نظر طراحی، Galaxy S Duos را می توان به Samsung Galaxy S III بسیار شبیه دانست و از این رو این اسمارت فون نیز دارای طراحی بسیار زیبا و جذاب است. صفحه نمایش Galaxy S Duos، چهار اینچی و از نوع TFT بوده که از رزولوشن 480*800 پیکسل پشتیبانی می کند. پردازنده این اسمارت فون نیز تک هسته ای با فرکانس 1 گیگاهرتز و از نوع Qualcomm MSM7227A Snapdragon بوده که به همراه واحد گرافیکی Adreno 200 و 768 مگابایت رم عرضه می شود.

Galaxy S Duos

در پشت Galaxy S Duos نیز دوربین 5 مگاپیکسلی با قابلیت Autofocus و فلاش LED قرار دارد که به دلیل ضعیف بودن پردازنده  تنها قادر است با کیفیت FWVGA و با سرعت 30 فریم بر ثانیه فیلم برداری کند. ازدیگرمشخصات سخت افزاری Galaxy S Duos نیز می توان به کارت حافظه داخلی 4 گیگابایتی و قابلیت پشتیبانی از microSD، دوربین جلو، 3G و البته پشتیبانی از دو سیم کارت در آن واحد اشاره کرد.

یکی از قابلیت های قابل توجه Galaxy S Duos نیز که مربوط به ویژگی دو سیم کارته بودن این اسمارت فون می شود، "Dual SIM Always on" است که به کاربر اجازه می دهد در زمان صبحت با یکی از سیم کارت ها، تماس های وارد شده به سیم کارت دیگر را به سیم کارت فعال خود Forward کند. علاوه بر این کاربر امکان تنظیم چگونگی دریافت تماس ها، انتخاب پلن های مختلف برای هر سیم کارت و جابجایی ساده بین دو سیم کارت را نیز دارد.

Galaxy S Duos

Samsung Galaxy S Duos در ماه سپتامبر سال جاری میلادی ابتدا در اروپا و سپس در دیگر نقاط جهان عرضه می شود و هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت دقیق آن در دسترس نیست.

منبع : Samsung Tomorrow 

نویسنده : am125 | بازدید : 30 | تاریخ : چهارشنبه 01 شهريور 1391 | نظرات ()

معرفی سامسونگ گلکسی نوت 10.1 و بررسی قابلیت های ویژه این تبلت

 شرکت سامسونگ سرانجام دیروز طی یک کنفرانس خبری در شهر نیویورک به صورت رسمی از تبلت جدید خود با نام Samsung Galaxy Note 10.1 پرده برداری کرد. این تبلت جدید با قابلیت های فراوان و منحصر به فرد، قصد جذب کاربران کلاس بیزنسی، طراحان دیجیتال و دانشجویان را داشته که در ادامه موفقیت اسمارت فون Samsung Galaxy Note طراحی شده است.

Galaxy Note 10.1 دارای یک پردازنده 4 هسته ای با فرکانس 1.4 گیگاهرتزی از نوع Exynos بوده که به همراه دو گیگابایت رم نوید عملکردی بسیار عالی را می دهد. این تبلت که نسخه 4 اندروید با نام بستنی ساندویچی را اجرا می کند، به همراه یک دوربین 1.8 مگاپیکسلی در جلو و یک دوربین 5 مگاپیکسلی در عقب عرضه شده که قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت Full HD را دارد. صفحه نمایش این تبلت نیز 10.1 اینچی از نوع Super PLS LCD با رزولوشن 1280* 800 است که تراکم پیکسلی متوسط 149 ppi را ارائه می دهد.

Samsung Galaxy Note 10.1

Galaxy Note 10.1 به همراه یک قلم مخصوص با نام S Pen عرضه می شود که در کنار قابلیت های ویژه و مجموعه ای از برنامه ها و امکانات متنوع و کاربری، تجربه متفاوتی را از سیستم عامل اندروید به نمایش می گذارد.

S Pen

در زیر بخشی از مهمترین قابلیت های این تبلت به صورت خلاصه آمده است:

استفاده همزمان از دو نرم افزار در آن واحد:

این قابلیت به شما امکان استفاده همزمان از دو نرم افزار در آن واحد را می دهد. شما می توانید با هر دو نرم افزار تعامل داشته باشید و محتویات یکی را به سادگی به نرم افزار دیگر انتقال دهید. البته تعداد بسیار محدودی از نرم افزار های سامسونگ به این قابلیت مجهز شده اند، اما نرم افزار های مهمی چون مرورگر، S Note، ویدیو پلیر، گالری و تعدادی دیگر از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

Samsung Galaxy Note 10.1  Multitasking

Adobe® Photoshop Touch:

این برنامه به صورت پیش فرض بر روی Galaxy Note 10.1 نصب شده است و دارای قابلیت های بسیاری بوده که برای طراحان دیجیتال می تواند بسیار مفید باشد. این برنامه هماهنگی کامل با S Pen داشته و می توان به سادگی بر روی آن عکس ها را ویرایش کرده یا به خلق تصاویر جدید پرداخت. البته این نرم افزار از نظر قابلیت با Adobe® Photoshop نسخه دسکتاپ اصلاً قابل مقایسه نیست، اما همچنان می تواند امکانات بسیاری را در اختیار کاربران بگذارد.

Samsung Galaxy Note 10.1  Photoshop

S Note:

S Note یک نرم افزار بسیار قدرتمند برای استفاده از توانایی های S Pen بر روی Galaxy Note 10.1 است. S Note امکانات بسیاری را برای خلق نوشته های شما داشته که در کنار رابط کاربری دوستانه و غنی، می تواند برای کاربران متفاوت بسیار مفید باشد. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت Shape Match بوده بدین ترتیب که اشکال کشیده شده توسط S Pen را به صورت خودکار تبدیل به اشکال دقیق و منظم می کند تا کاربران بتوانند به سادگی تنها با یک قلم، به ایجاد اشکال مختلف در متن خود اقدام کنند.

Samsung Galaxy Note 10.1 S Note

Formula Match نیز قابلیت دیگر این نرم افزار است که به خصوص برای دانشجویان می تواند بسیار مثمر فایده باشد. با کمک این قابلیت تمام فرمولهای نوشته شده توسط شما با S Pen، به فرمول های ریاضی منظمی تبدیل شده که می توانید جواب آن ها را نیز به صورت کامل دریافت نمائید.

Samsung Galaxy Note 10.1 Match Formula

برای مشاهده ویدیویی از قابلیت های مهم این تبلت  اینجا کلیک کنید.

سامسونگ با معرفی Galaxy Note 10.1 نشان داد که قصد دارد پای خود را فراتر از سیستم عامل اندروید و یک تبلت معمولی بگذارد. این تبلت واقعاً امکانات قدرتمندی داشته که حتی در حال حاضر در سیستم عامل ویندوز 8 نیز وجود ندارد و این می تواند به موفق شدن Galaxy Note 10.1 کمک بسیاری کند. البته همچنان این تبلت در بسیاری از زمینه ها تنها یک تبلت اندرویدی معمولی است و سامسونگ نتوانسته در دیگر بخش ها، سیستم عامل اندروید را بهبود چندانی دهد. به همین دلیل نیز هرچند نمی توان از توانایی های Galaxy Note 10.1 به راحتی گذشت، اما همچنان تبلت های مبتنی بر ویندوز 8 به نظر انتخاب مناسب تری برای کاربرد های تخصصی می آیند.

Samsung Galaxy Note 10.1

سامسونگ اعلام کرده که تبلت Galaxy Note 10.1، از امروز وارد آمریکا شده و با قیمت 499 دلار برای مدل 16 گیگابایتی و 549 دلار برای مدل 32 گیگابایتی به فروش می رسد. همچنین پیش بینی می شود در اواخر ماه جاری میلادی، اسمارت فون Galaxy Note 2 نیز از سوی همین شرکت معرفی شود.

منبع : Samsung 

نویسنده : am125 | بازدید : 39 | تاریخ : چهارشنبه 01 شهريور 1391 | نظرات ()

دلایل انتخاب سیستم عامل اندروید طبق بررسی اپل

 اگر قصد خرید یک اسمارت فون را داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که اولین و مهمترین قدم در خرید اسمارت فون، انتخاب سیستم عامل است. امروزه سیستم عامل های متنوعی برای اسمارت فون ها وجود دارد اما از بین آنها، دو سیستم عامل اندروید و iOS از محبوبیت و قابلیت های بیشتری نسبت به دیگر سیستم عامل های موجود در بازار برخوردارند. هر کدام از این دو سیستم عامل نیز مزایا و معایبی نسبت به دیگری داشته و نمی توان به سادگی یکی را به عنوان سیستم عامل برتر انتخاب کرد.

اما به تازگی و در ادامه دادگاه جنجالی اپل و سامسونگ که تا کنون باعث آشکار شدن حقایق بسیاری شده است، مدارکی از اپل منتشر شده که به دلایل ترجیح کاربران به انتخاب سیستم عامل اندروید در مقابل iOS یا به بیان دیگر آیفون اشاره دارد. طبق این بررسی دلیل اصلی انتخاب کاربران، ارتباطی با سیستم عامل اندروید نداشته و 43 درصد از کاربران گزینه "ماندن بر روی اپراتور کنونی" را مهمترین دلیل انتخاب سیستم عامل اندروید دانسته اند. البته توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که بررسی ذکر شده در ژانویه سال 2011 انجام شده و تا قبل از آن زمان آیفون فقط در آپراتور AT&T به فروش می رسید، اما سپس اپل تصمیم گرفت آیفون را در اپراتور Verizon نیز عرضه کند.

Top Android Smartphones

گزینه بعدی در جذب کاربران نیز "اعتماد به برند گوگل" است که توانسته با 36 درصد آرا، به عنوان دومین عامل مهم در انتخاب سیستم عامل اندروید بدل شود. گزینه های دیگر نیز از جمله "ترجیح نمایشگر بزرگتر" با 30 درصد آرا، "ترجیح فروشگاه اندروید" با 27 درصد آرا، "هماهنگی بیشتر با سرویس های گوگل" با 26 درصد آرا و "انتخاب بهترین و آخرین اسمارت فون" نیز با 26 درصد آرا به ترتیب چهار عامل مهم دیگر در این بررسی محسوب می شوند.

 Android vs Apple

همچنین با توجه به اینکه 25 درصد از کاربران در زمان خرید اسمارت فون اندرویدی، آیفون را نیز مد نظر داشته اند، می توان تصور کرد که تصمیم اپل مبنی بر اختصاصی کردن آیفون تنها برای اپراتور AT&T، چقدر به محبوبیت آیفون و سیستم عامل iOS آسیب رسانده است.
 

منبع : The Verge 

نویسنده : am125 | بازدید : 34 | تاریخ : چهارشنبه 01 شهريور 1391 | نظرات ()

انتشار ویدیو تبلیغاتی جدید برای گلکسی نوت 2 سامسونگ

پیش از این در نارنجی خوانده بودید که ۸ شهریور مراسم معرفی گلکسی نوت 2 در برلین خواهد بود. دو روز پیش نیز در مورد طرح احتمالی گلکسی نوت 2 صحبت کردیم. اما با وجود اینکه چند روز بیشتر تا معرفی این تلفن فاصله نداریم، سامسونگ قصد دارد آتش را همچنان گرم نگه دارد و امروز یک ویدیو تبلیغاتی کوتاه برای تلفن جدید اش منتشر کرده است. 

در این ویدیو 
ویم وندرز کارگردان معروف آلمانی از دستگاه کوچک و سبکی صحبت می کند که ایده ها را تبدیل به واقعیت می کند. اما در نهایت نمی توانید در این ویدیو مشخصاتی از تلفن جدید بیابید. می توانید در ادامه مطلب ویدیو تبلیغ جدید گلکسی نوت دوم را ببیند و البته تا معرفی رسمی فقط ۱۰ روز فاصله داریم.

نویسنده : am125 | بازدید : 36 | تاریخ : چهارشنبه 01 شهريور 1391 | نظرات ()

عرضه گوشی دوسیمكارته Galaxy S Duos با آندروید 4.0

 نخستین تصاویر از گوشی سامسونگ Galaxy S Duos حدود یك ماه قبل همراه با ویژگی های آن منتشر شد. امروز این كمپانی كره جنوبی بطور رسمی Galaxy S Duos را معرفی كرد كه از سپتامبر در اروپا موجود می شود.  

این گوشی از نظر طراحی به Galaxy S III تعلق دارد. گوشی دوسیمكارته Galaxy S Duos از نسخه 4.0 آندروید (Ice Cream Sandwich) پشتیبانی می كند.

بنابراعلام سامسونگ این گوشی دارای ویژگی "Dual SIM always On" است كه به كاربران امكان می دهد زمانی كه در حال صحبت با یك سیمكارت هستند روی سیمكارت دیگر نیز تماس دریافت كنند. 

علاوه براین می توان برای هر یك از سیمكارت ها تعرفه های مختلفی را انتخاب نمود و بین آنها سوئیچ كرد. Galaxy S Duos یك گوشی هوشمند رده متوسط محسوب می شود. 

از سایر ویژگی های این گوشی می توان به پردازنده تك هسته ای 1GHZ ، پردازنده گرافیك 4GB ، Adreno 200 حافظه داخلی ، محل كارت حافظه MicroSD تا 512MB RAM ، 32GB ، صفحه نمایش لمسی خازنی 4.0 اینچ با وضوح 480 x 800 پیكسل و 16 میلیون رنگ ، دوربین 5 مگاپیكسل با كانون اتوماتیك و فلاش LED ، دوربین ثانویه VGA برای مكالمه تصویری و باتری 1500mAh Li-Ion اشاره كرد. تاكنون اطلاعاتی در رابطه با قیمت گوشی ارائه نشده است.

نویسنده : am125 | بازدید : 42 | تاریخ : چهارشنبه 01 شهريور 1391 | نظرات ()

معرفی Galaxy S Lightray 4G توسط MetroPCS

اپراتور MetroPCS اعلام كرد كه گوشی جدید سامسونگ Galaxy S Lightray 4G را در شبكه خود عرضه می كند. این گوشی جدید دارای پشتیبانی 4G LTE و سیستم عامل آندروید گوگل است. علاوه براین ، نخستین گوشی Galaxy S برای اپراتور MetroPCS می باشد كه قابلیت مرور سریع در اینترنت ، دانلود سریع و پخش ویدئو و سایر محتو را فراهم می كند. قیمت این گوشی 459 دلار تعیین شده است كه بدون قرارداد می باشد. هزینه سرویس اپراتور 40 دلار در هر ماه است.

Galaxy S Lightray 4G نخستین گوشی هوشمند در ایالات متحده است كه دسترسی به پخش تلویزیونی زنده و محلی را از طریق Dyle Mobile TV برای كاربران فراهم می كند. این گوشی دارای پردازنده 1GHZ ، صفحه نمایش لمسی 4.3 اینچ Super AMOLED ، نسخه 2.3 آندروید گوگل (Gingerbread) ، دوربین 8 مگاپیكسل با فلاش LED ، دوربین ثانویه 1.3 مگاپیكسل برای مكالمه تصویری و 4G LTE Mobile Hotspot است. كاربران این گوشی می توانند با چندین گوشی با قابلیت Wi-Fi ارتباط برقرار كنند.

نویسنده : am125 | بازدید : 41 | تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()

انتشار تاریخ معرفی و مشخصات اولیه تبلت جدید سامسونگ‬

 شرکت سامسونگ در سال 2011 توانست با عرضه Galaxy Note که محصولی مابین تبلت و اسمارت فون بود، موفقیت قابل توجهی کسب کند و حال این شرکت قصد دارد با معرفی تبلت Galaxy Note 10.1، موفقیت گذشته خود را تکرار کند. شرکت سامسونگ امروز به صورت رسمی و با ارسال دعوت نامه به صاحبان رسانه، به "معرفی گلکسی بعدی" در روز 15 آگوست (25 مرداد) اشاره کرد و تائید نمود که Galaxy Note 10.1 در همین ماه به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

این تبلت که می توانید ویدیوئی از آن را در اینجا مشاهده کنید، دارای پردازنده چهار هسته ای 1.4 گیگا هرتزی، دو گیگابایت رم و نمایشگر 10.1 اینچی با رزولوشن 1280*800 پیکسل است، اما جدای از مشخصات سخت افزاری نسبتاً خوب، این تبلت در زمینه نرم افزار قابلیت های بسیار پیشرفته ای داشته و به طور مثال همانند سیستم عامل ویندوز 8، به کاربر امکان تقسیم صفحه برای استفاده از دو نرم افزار در آن واحد را می دهد.

Samsung Galaxy Note

نا گفته نماند که تبلت جدید سامسونگ به همراه یک Stylus یا قلم مغناطیسی عرضه می شود که در کنار نرم افزارهای مخصوص، می تواند تجربه ای کاملاً متفاوت از کار با تبلت را برای کاربران به همراه داشته و از نظر بهره وری (Productivity) استاندارد جدیدی برای سیستم عامل اندروید ایجاد کند.

شرکت سامسونگ در مورد عرضه تبلت جدید خود می گوید:

«Galaxy Note 10.1 محصولی است که ما در مورد آن بسیار هیجان زده هستیم و می تواند روش جدیدی از استفاده و تجربه از یک تبلت را به کاربران ارائه دهد. جدای از اینکه Galaxy Note 10.1 امکان مشاهده و استفاده از محتویاتی چون ویدیو، عکس و اسناد الکترونیک را می دهد، این تبلت قابلیت تولید، خلق و شخصی سازی محتویات ذکر شده را نیز دارد - قابلیت هایی که کاربران از هیچ محصول دیگری در بازار نمی توانند دریافت کنند.»

Samsung Galaxy Note

در حال حاضر اخباری نیز در مورد قیمت 479 یورویی (حدود 600 دلاری) Galaxy Note 10.1 در اروپا منتشر شده است که هنوز از طرف سامسونگ تائید یا رد نشده است. البته قیمت این گونه محصولات معمولاً در اروپا گران تر از آمریکا بوده و پیش بینی می شود قیمت تبلت جدید سامسونگ در آمریکا حدود 499 دلار باشد.

تبلت جدید سامسونگ هرچند در برخی بخش ها مانند نمایشگر از بهترین های بازار فاصله دارد، اما تمرکز بر روی بخش بهره وری و نرم افزاری، می تواند به نقطه قوت متمایز کننده این تبلت بدل شود. البته در شرایط کنونی این تبلت با داشتن تنها یک رقیب یعنی آی پد می تواند به سادگی بخشی از بازار را در دست گیرد، اما با آمدن تبلت های مبتنی بر ویندوز 8 کار برای این تبلت بسیار سخت می شود.

منبع : Engadget 

نویسنده : am125 | بازدید : 38 | تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391 | نظرات () ادامه مطلب

مدل جديد Galaxy Note هشتم شهريور معرفي خواهد شد

سامسونگ براي معرفي محصول جديد خود در رويداد Mobile Unpacked 2012 که در شهر Berlin برگزار خواهد شد، دعوت نامه و اعلاميه هاي تبليغاتي منتشر کرده است ولي هنوز مشخص نشده است که دقيقا چه محصولي در اين کنفرانس معرفي خواهد شد.

با اين وجود سامسونگ در جواب نشريه Reuters اعلام کرده است که در اين رويداد مدل جديد خانواده Galaxy Note معرفي خواهد شد. به علاوه وجود يک قلم در پوستر مربوط به اين کنفرانس، خود بر اطمينان از معرفي يک گلکسي نوت مي‌افزايد. ولي هنوز مشخص نشده است که آيا اين محصول، تبلت چهار هسته اي 10.1 اينچي Galaxy Note 10.1 خواهد بود يا مدل جديد گوشي فوق‌العاده محبوب Galaxy Note که انتظار مي‌رود با صفحه نمايش 5.5 اينچي عرضه شود.

تنها کمتر از چهار هفته تا اين کنفرانس باقي مانده است.


منبع: دیجی کالا

نویسنده : am125 | بازدید : 34 | تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391 | نظرات ()

جزئيات جديد در مورد گوشي دو سيم کارته Galaxy S Duos

طرفداران خانواده گوشي‌هاي دو سيم کارته سامسونگ (Duos) منتظر انتشار مدل جديدي از اين خانواده در سال 2012 بودند. طبق گفته چندين منبع، سامسونگ در نظر دارد که مدل دو سيم کارته خانواده محبوب Galaxy S را به زودي عرض و در اختيار علاقه‌مندان قرار دهد.

اين گوشي که Galaxy S Duos نام دارد، داراي صفحه نمايش 4 اينچي، پردازنده تک هسته اي يک گيگاهرتزي و 512 مگابايت حافظه RAM خواهد بود. مسلما مهم‌ترين قابليت اين گوشي، امکان پشتيباني از دو سيم کارت به صورت همزمان خواهد بود. ساير مشخصات اين گوشي عبارتند از دوربين 5 مگاپيکسلي، 4 گيگابايت حافظه داخلي و اندرويد 4.0.

اما نکته اصلي در مورد اين گوشي، طراحي آن است که از گوشي جديد و محبوب Galaxy S III الهام گرفته شده است. در حقيقت مي‌توان اين گوشي را نسخه کوچک‌تر و ضعيف‌تر شده Galaxy S III ناميد.

Galaxy S Duos اواخر تابستان رسما معرفي خواهد شد.


منبع: دیجی کالا

نویسنده : am125 | بازدید : 35 | تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391 | نظرات ()

تبلت گلکسی نوت 10.1 این ماه وارد بازار می شود

تبلت گلکسی نوت 10.1 محصولی جدید از خانواده «نوت» است که همراه با قلم ارایه می شود. امروز سامسونگ تاریخ ورود به بازار این تبلت را اعلام کرد و اگر می خواهید یک تبلت ۱۰ اینچی همراه با قلم داشته باشید، می توانید از همین ماه میلادی و از چند روز دیگر منتظر ورود اش به بازار باشید. 

این تبلت با سه مدل ارتباطی به بازار ارایه می شود. مدل وای-فای و مدل 3G از همین ماه وارد بازار خواهد شد و مدل LTE تا پایان سال جاری میلادی به بازار می آید. 

این تبلت دارای پردازشگر 1.4GHz چهار هسته ای و ۲ گیگابایت رم است و این شرکت می گوید تبلت اش را برای کارهای سنگین و کارایی بالا طراحی کرده است. یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در عقب و دوربینی ۱.۹ مگاپیکسلی نیز در جلو قرار گرفته است.


Note 10.1 Ad_narenji.jpg

این تبلت دارای امکانی به نام Multiscreen است که به شما اجازه می دهد دو اپلیکیشن را در دو سوی نمایشگر به صورت همزمان اجرا و با آنها کار نمایید. برای مثال در نیمی از نمایشگر وب گردی کنید و در طرف دیگر یادداشت برداری کنید. 

هنوز قیمت رسمی این تبلت اعلام نشده اما سامسونگ امیدوار است با سخت افزار قدرتمند و امکانات منحصر به فرد برای کاربران حرفه ای، افراد زیادی را برای خرید Galaxy Note 10.1 ترغیب کند.

نویسنده : am125 | بازدید : 26 | تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391 | نظرات ()

سامسونگ سرویس Music Hub را در امریكا راه اندازی می كند

 كمپانی سامسونگ موبایل ، سرویس موسیقی خود را در امریكا راه اندازی كرد و آن را بصورت رایگان بر یك مبنای آزمایشی در گوشی هوشمند Galaxy S III ارائه داد. مشتركین جدید نیز می توانند یك آلبوم رایگان انتخاب كنند كه این آلبوم فورا در گوشی Galaxy S III آنها موجود می شود و می توان آن را به مجموعه های شخصی موسیقی در اینترنت آپلود كرد.

این سرویس براساس سرویس های تكنولوژی mspot است كه اپراتور سرویس محتوای موبایل می باشد و اخیرا توسط سامسونگ خریداری شده است. 

گزینه های دانلود و پخش موسیقی به كاربران امكان می دهد تا در فضای حافظه صرفه جویی كنند ، در حالت Offline نیز موسیقی پخش كنند و مصرف داده موبایل را نیز كاهش دهند. 

تنظیمات صوتی طوری طراحی شده اند كه موجب دوام شارژ باتری می شود و امكان پخش راحتی در شبكه هایی كه پوشش نسبتا ضعیفی دارند نیز فراهم می نماید.

نویسنده : am125 | بازدید : 34 | تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391 | نظرات ()

قرارداد همكاری سامسونگ و Telefonica برای كاربران چندملیتی

 كمپانی سامسونگ و Telefonica Global Solutions یك قرارداد همكاری را برای پشتیبانی از ارائه سرویس به كاربران چندملیتی در سراسر دنیا به امضا رساندند. این قرارداد مشخص می كند كه چطور Telefonica و سامسونگ با یكدیگر همكاری می كنند و بازاریابی ، مدیریت مزایده ، محصول و سرویس ها ، خدمات پس از فروش ، مدیریت پروژه جهانی ، خدمات كاربران و ... را پوشش می دهند. 

رئیس Telefonica Global Solutions در این رابطه بیان كرد " این یك قرارداد سودمند است كه بر ارائه جهانی سرویس های بی سیم و نوآورانه به كاربران MNC تاكید دارد. راه حل های سامسونگ برای كاربران متناسب با محصولات و سرویس های ما است و ما به این همكاری ادامه می دهیم تا تجربه ای جهانی را برای كاربرانمان فراهم آوریم."

نویسنده : am125 | بازدید : 34 | تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391 | نظرات ()